İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşam Tuhaf Bir Oyun -Zorlukları Başarmak Semineri

"TECRÜBE PARAYLA SATIN ALINMAZ,YAŞAMAKLA OLUR"
Yaşam Tuhaf Bir Oyun -Zorlukları Başarmak Semineri

Müdürlüğümüz tarafından Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Yaşam Tuhaf Bir Oyun -Zorlukları Başarmak isimli  Seminerde liseli öğrencilerimizle biraraya gelen Gazeteci-Yazar Yunus ARIKAN yoğun ilgiyle karşılaştı. Seminere ilçemiz Şube Müdürü Mustafa GÖLLER , ilçemiz liseleri Öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Gazeteci-Yazar Yunus ARIKAN konuşmasında hayatından alıntılar ile başladı. Arıkan şöyle konuştu:"1972 yılında 17 yaşındayken  İstanbul'a gelen bir genç olarak Beyoğlu'nda bir boya sandığı almaya karar verir ve cebindeki bütün parasını o gün boya sandığına verir Ancak hiç korkmaz, İstanbul büyük bir şehir ve korktuğu yalnız kalmaktır. Artık onu zor bir hayat beklemektedir. Henüz 18 yaşonı bile doldurmamıştır ve bir yandan boyacılık yapar diğer yandan okumak ister.Çünkü annesine söz vermiştir. İstanbul'a gidip okuyacaktı ve hedefi vardı bir şey olacaktı. Önce Şisli Sanat okuluna başvurdu ama orada hayal kırıklığına uğradı. Çünkü oradaki yetkili memur velin gelsin diyordu.Tabi okula başlarken 17 yaşında olan bir gencin yanında velisi olmalıydı yoksa almazlardı okula ve öyle de oldu almadılar Bu arada boyacılığı bırakmış sanayide çalışmaya başlamıştı.Aradan biz zaman geçince Taksim'de bir otel inşaatonda çalışıyor,akşamları daktilo kursuna gidiyordu Arkadaşları sen ne yapacaksın daktiloyu, sanki gazateci mi olacaksın deyip kendisiyle alay etmişlerdi."

"TECRÜBE PARAYLA SATIN ALINMAZ,YAŞAMAKLA OLUR"

Seminer sonunda programa katılım sağlayan öğrenci ve öğretmenler bu seminerden çok keyif aldıklarını ifade ettiler.

Öğrencilerimize ufuk açıcı konuşmalarından dolayı kıymetli zamanını ayırarak  ilçemizde seminer veren Gazeteci-Yazar Yunus ARIKAN'a teşekkür ederiz.

 

 

 

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.