İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve YGS-LYS Tercih Danışmanlığı hizmeti.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminin hayata geçirilmesi ve yapılan değerlendirmeler sonrasında ortaokuldan ortaöğretime geçecek öğrencilerin de tercih danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyduğu ve bu hizmetin sunulması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle;             1- Tüm eğitim-öğretim yılı süresince öğretmen-öğrenci ve velilere; sınav süreçlerine ilişkin bilgilendirme, verimli ders çalışma, sınav kaygısı ile baş etme yolları, ebeveyn tutumları, öğretmenlerin ortak sınavlarda rolleri, öğrencilere yaklaşımları, sınav süresince yapılması gerekenler v.b. konularda rehberlik ve danışma hizmetlerinin sunulması,    2- Ortak sınavların yapıldığı tarihlerde ve 30 Haziran 2016 tarihine kadar rehberlik öğretmenlerinin kendi okullarında görev yapacaklar ve sınav kaygısı yaşayan öğrencileri destekleyeceklerdir.,3- Ortak Sınavlar ve Yüksek Öğretime geçiş sınavları  tercih dönemi süresince hizmet verilmesi amacıyla “Tercih Danışmanlığı Komisyonları” kurulması,4- Kurulacak olan TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında görevlendirilen rehber öğretmenlerin  2016 Yılı TEOG Tercih Döneminde Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezinde   (RAM) geçici olarak görevlendirilmeleri, ve onayda belirtilen tercih merkezinde  hizmet vermelerinin sağlanması,5-Kurulacak olan YGS-LYS  Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında görevlendirilen rehber öğretmenlerin  2016 Yılı YGS-LYS  Tercih Döneminde Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezinde   (RAM) geçici olarak görevlendirilmeleri, ve onayda belirtilen tercih merkezinde  hizmet vermelerinin sağlanması,6- Komisyonlarda görev alacak okul rehberlik öğretmenlerinin ilgi (a) Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda görevlendirme onaylarının 01 Temmuz 2016 Tarihinden itibaren 2016 Yılı TEOG Tercih Döneminde  ve 2016 Yılı YGS-LYS Tercih Döneminde RAM’lara yapılarak komisyonların hizmet verdiği okul/kurumlarda çalışmalarının sağlanması, 7- Görevlendirilen rehberlik öğretmenlerinin ek ders ödemelerinin ilgi (b) Bakanlar Kurulu Kararının 16. Maddesi 2.bendi doğrultusunda yapılması, istenmekte olup, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Öğrenci Danışma komisyonlarının Komisyonlarının aşağıda isimleri yazılı Rehber öğretmenlerden oluşması  ve Komisyon  çalışma günlerinde görevli izinli sayılmalarıu.  Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.
TEOG ve YGS-LYS Tercih Danışmanlığı hizmeti.

2016 YILI TEOG TERCİH DÖNEMİNDE 

AÇILACAK TERCİH MERKEZLERİ VE "TERCİH DANIŞMA KOMİSYONU" GÖREVLENDİRİLEN REHBER ÖĞRETMENLER LİSTESİ

06-06-201606-06-201606-06-2016

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.