İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Öğretmenlerin Göreve Başlama İşlemleri

Sözleşmeli Öğretmenlerin Göreve Başlama İşlemleri

 

2022 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik için İlçemiz eğitim kurumlarına ataması gerçekleşen öğretmenlerin görevlerine başlamaları için 01/02/2022 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen evraklar ile birlikte Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Öğretmen Atama Bölümüne bizzat teslim etmesi gerekmektedir.

 1. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği.
 2. Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/ Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,
 3. Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğrenimin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi
 4. Pedagojik Formasyon Belgesi
 5. Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)
 6. Mal Bildirimi Beyanı (Formu indirmek için tıklayınız)
 7. Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.
 8. Askerlik Durum Belgesi.
 9. Kimlik Fotokopisi
 10. Adli Sicil Kaydı
 11. Elektronik Başvuru Formu (Mülakat ve Okul Kurum tercihli olan)
 12. Atama sonuç belgesi
 13. Aday tarafından başvuru esnasında sisteme girilen/beyan edilen atamaya esas (varsa denklik belgesi, felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belge v.b) belgelerin aslı.

 

 Not:İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.