İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Emin ENGİN´ den 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı...

Müdürümüz Emin ENGİN´ den 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı...

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Mesajı 

Okul tertemiz bir dünyanın, modern bir ülkenin inşasında hiç kuşkusuz en önemli yapıdır. Ülkemiz köklü bir geleneğin ve medeniyetin sahibidir. Ve böylesine mazisi olan bir ülkenin elbette ki istikbale dair büyük hedefleri ve hayalleri olacaktır. Bu yolda ilerleyen ülkemiz için eğitim-öğretim önemli bir unsur, önemli bir kaynaktır.

Nitelikli, özgüveni yüksek, duygu ve düşüncesi sağlam temeller üzerine atılmış, sosyal açıdan, bilgi açısından donanımlı bireyler yetiştirilmesinde okullarımız büyük bir rol üstlenmektedir. Böylesine anlamlı ve önemli bir yol elbette ki büyük bir gayret, yoğun ve yorucu bir emek gerektirmektedir.

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı tamamlamış bulunmaktayız. Sizler geleceğimizi şekillendirmeye aday çocuklarımızı, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf ettiniz.  Bir eğitim öğretim yılını daha kimi zaman zorluk kimi zaman kaygı ama yine de verdiğiniz emeklerin haklı gururuyla tamamladınız.   

Saygıdeğer veliler, 

Şüphesiz ki çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir.

Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız.  En önemlisi de onlara zengin olmayı değil mutlu olmayı öğretiniz, Böylelikle hayatta sahip oldukları şeylerin fiyatını değil kıymetini bilirler.

Sevgili öğrenciler,

 Bugün karne günü ve bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bizim size olan inancımız çok büyük. İsterseniz, çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz. Ancak öncelikle sizlerin de buna inanmanız gerekiyor.

Bu tatil döneminde, kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle dinlenmenizi, kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum.

Çocuklarımıza iyi bir eğitim verebilmek için hiçbir fedakârlığı esirgemeden özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimize, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışıp karnelerini alan öğrencilerimize ve çocuklarının geleceği için her zorluğa göğüs geren velilerimize huzurlu, sağlıklı ve güzel bir tatil dönemi diliyorum.

Bugün bir Öğretim Yılını huzur içinde bitiriyoruz. Bu yıl ilçemiz için, eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından da oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu huzur ve başarı ortamının sağlanmasında katkıda bulunan başta Avcılar Kaymakamı Hulusi DOĞAN olmak üzere İlçemiz Milli Eğitim  Şube Müdürlerine, Okul Müdürü ve İdareci arkadaşlarımıza Eğitimin temel taşı olan Öğretmenlerimize ,Aile Birliği Üyelerimize,  bize destek olan Eğitim Hayırseverlerine ve Eğitime gönül veren herkese şükranlarımı arz ediyorum.

 

                                                                                                                                                 Emin  ENGİN

                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.