İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´în Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´în  Öğretmenler Günü Mesajı

 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMİN ENGİN´İN 24  KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Eğitim ordumuzun taşları olan, Değerli Meslektaşlarım,

Bugün;  camiamızın en anlamlı günlerinden öğretmenler günü bu anlamlı günü gönülden kutluyorum

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Baş Öğretmenlik unvanının verilişinin 90. yıl dönümünü ve bedelini hiçbir karşılıkla ölçemeyeceğimiz manevi sorumluluk gerektiren kutsal görevin bekçileriyiz. Ana temasını sevgi ve fedakarlığın oluşturduğu, asla sınıf veya okulla sınırlandırılamayacak,  bir ömür boyu süren yüce bir mesleğin günü bugün …

Öğretmenlik mesleği körpecik dimağları nakış nakış işleyen, gencecik zihinlere şekil veren, karanlık perdeleri aralayıp aydınlık yarınlara taşıyan, vatanını ve milletini çok seven daima yüceltmeye çalışan, çocuklarımızı iyi birer insan iyi birer vatandaş olarak yetiştirme gayesi ile yanıp tutuşan gönüllerin mesleğidir.

Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayandır.

Öğretmenler yeryüzünde barışı sağlayacak iyilik kahramanları ve insandaki güzellikleri ortaya çıkaran fikir işçileridir. Bunu da eflatun şöyle dile getiriyor.

‘Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vucutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.(Eflatun)

Değerli Meslektaşlarım, öğretmen emektir, öğretmen sabırdır, fedakârlıktır… Yılda bir gün değil hergün anılmaya, hatırlanmaya değer Öğretmenler Geleceğimiz sizlersiniz. Öğretmenler gününüzü tebrik ederim .  Şehit Öğretmenlerimize Allahtan rahmet diler ,gazi öğretmenlerimize de minner ve   saygılarımı sunarım .

 

                                                                                                                                                                                     Emin ENGİN

                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.