İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN'in Veda Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN'in Veda Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN'in Veda Mesajı 

5 yıldır yürüttüğüm Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden 08.07.2019 tarihi itibariyle  Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanmamdan dolayı ayrılıyorum.

5 yıldır yürüttüğüm Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevim süresince; şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmen arkadaşlarımız ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Avcılar'a aşkla hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.

2014'de göreve geldiğim andan bugüne kadar üstlendiğim her görevi öğretmenlik mesleğine başladığım ilk günkü aşk ve şevkle, mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirmeye çalıştım.

Aynı disiplin içerisinde başında bulunduğum kurumu, hep bir adım öteye taşımanın gayreti içerisinde oldum.

Avcılar eğitim camiasının bilgi birikimi, pozitif enerjisi ve heyecanına olan  inancımızla çıktığımız kutlu yolculukta, Avcılar'da eğitimin çıtasını daha yükseğe çıkarmak için azim ve kararlılıkla çalıştık.

 Makamların geçici olduğu şuuruyla, makam kapımızı da gönül kapımızı da insanımıza açmaktan çekinmedik.

 Buraların erişilmez olmadığını, buralarda bulunanların asıl maksadının bu aziz millete hizmet etmek olduğunu her vesile ile gösterdik.

Hiçbir kişiyi ya da toplumun bir kesimini ayrıştırıp ötekileştirmedik. Herkese eşit mesafede durup birleştirici, bütünleştirici bir rol oynadık.

 Bu süreçte mesleki anlamda pek çok yeni tecrübeyi edinirken birbirinden kıymetli yüzlerce anıyı da biriktirdik.

 Eğitimin paydaşları olarak yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın her anlamda en iyi şekilde yetişmeleri, vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza bağlı nesiller olarak toplumdaki yerlerini almaları, gelecekte tüm dünya ile rekabet edecek bilimsel ve teknolojik donanıma bugünden sahip olmaları için İlçemizde eğitim tarihine geçen ilkleri gerçekleştirdik.

Bu amaç doğrultusunda da; Eğitimin bireyi nitelikli hale getirme çabası olduğu düşüncesiyle mahalli imkanları da kullanarak tüm eğitim kurumlarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirip nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık.

Okul öncesinde, temel eğitimde, ortaöğretimde ve okuma yazma seferberliğine katılım oranlarında ciddi başarılar gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin Orta öğretime ve yükseköğretime geçiş sınavlarındaki becerilerini artırmak düşüncesiyle eğitim projeleri hazırladık ve uyguladık. 

TÜBİTAK, Matematik Olimpiyatları, Avrupa Birliği Projelerinde, İSTKA projelerinde, Yerel ve Ulusal bir çok yarışmada ilçemizi layık olduğu seviyelere hep birlikte çıkardık. Ülkemizin en iyi matematikçilerini yine 5 yıl önce kurduğumuz Avcılar Matematik Olimpiyatları (AVMATO) ekibinde yetiştirdik. Ülkemiz için güzel bir örnek teşkil ederek geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin gelişimine katkı sağladık.

Sanatın ve sporun tüm dallarını en üst düzeyde destekleyerek ilçe ve Türkiye derecelerinin alınmasını sağladık.

 İlçemizde eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişimin ve yakalanan başarının hız kesmeden sürdürüleceğine, en yakın gelecekte örnek gösterilen ilçeler arasında en önde olacağına gönülden inanmaktayım.

Bu duygu ve düşüncelerle beş yılda yapılanlara desteklerinizden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm personellerimize teşekkür ediyorum.

Zira bu bir bayrak yarışı, sancak devir teslimidir.  İlçemizde bu bayrak yarışını bir sonraki kulvara taşıyacak, eğitim sancağını bizlerden sonra devralan kıymetli arkadaşımız Barış YILDIZ' a da şimdiden başarılar diliyorum.

Bizlere maddi ve manevi desteği ile dualarını esirgemeyen Avcılar halkımıza ve dostlarımıza şükranlarımı arz ederken, sizlere bundan sonraki çalışma hayatınızda sağlık ve başarı dileklerimi iletiyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Emin ENGİN

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.