İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´İN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´İN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN’İN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

GELECEĞİMİZİN UMUDU SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,DEĞERLİ ÖĞRETMENLER ARKADAŞLARIM, SAYGIDEĞER VELİLER

Eğitim sevgiyle başlar. Öğretmenlik de sevgi mesleğidir. Sevgi, anlayış ve paylaşmanın öğrencilerin başarılarını artıracak, gelişmelerine yardımcı olacak, kişiliklerini olumlu yönde etkileyecek en önemli unsurdur.

Geleceğimizin umudu sevgili öğrenciler,

Azimle çıktığımız eğitim yolculuğunda sizlerin geleceğin dünyasına hazır olarak yetiştirebilmek temel hedefimizdir.  Bu kutlu yolda göstereceğiniz her çaba sizleri yarınlara daha iyi hazırlayacaktır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

 İnanıyorum ki, fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesiller, fedakâr öğretmenlerimizin rehberliğinde yetişecektir. Unutmayalım ki; öğretmenlik mesleği manevi hazzı engin olan bir meslektir. Nesillerimizi hayata hazırlarken onlara bilgi aktarmak yerine onlara bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen  ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, mutlu, duygusu temiz, düşüncesi berrak, yüreği vatan ,millet ve bayrak sevgisiyle çarpan ,milli ve manevi değerlere sımsıkıya bağlı , çalışkan ve kültür düzeyi yüksek bir gençlik ,Atatürk’ün emanet ettiği cumhuriyetimizin geleceği için en büyük güvence olacaktır. Böylesine bir gençlik yetiştirmek ise temel amacımız ve görevimizdir.

Saygıdeğer veliler,

 Yeni nesli en iyi şekilde yetiştirmek için göstereceğimiz tüm çabalarda yanımızda olacağınıza yürekten inanıyor, bu yolda yükümüzü paylaşacağınız için hepinize teşekkür ediyorum.Sizlerden en önemli isteğim öğretmenlerinize inanın ve güvenin.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının Milletimize, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, geleceğimizin umudu sevgili öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Emin ENGİN

Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.