İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´in 1.Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´in 1.Dönem Sonu Mesajı

 

 Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli öğretmenler ve saygıdeğer velilerimiz, 

18 Ocak 2019 Cuma günü, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. 

Sevgili Öğrenciler, 

2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi alıyorsunuz. Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız olan kıymetli çocuklarımız, notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendiriniz.

Bilgiyle Nesiller İnşa Ederek Geleceğimize Tohumlar Serpen Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, 

Çocuklarımızı; günümüzün  yoğun ve rekabetçi dünyasına çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış şekilde en iyi şekilde hazırlarken  2023 Eğitim Vizyonumuzda  Cumhurbaşkanımız  tarafından dile getirilen   aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bireyler yetiştirmek, en temel hedefimiz olmalıdır. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan geleceğimizin inşasında çok önemli sorumluluklar düşmektedir. 

 Değerli Veliler, 

Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Ailenin bilfiil içinde yer almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansından söz edilemez. Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren 2023 Eğitim Vizyonumuzdaki hedeflere ulaşabilmek  ve ortak paydamız olan çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlayabilmemiz için bizlerin gayretlerinin yanında milletimizin her bir  ferdinin  yekvücut olarak  aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un 2023  Eğitim Vizyonunda ifade ettiği gibi bizler bu hedefleri gerçekleştirme yolunda Türkiye’ye güvenmekte, eğitimde bir başarı hikâyesi oluşacaksa bunu tüm toplumun birlikte gerçekleştirebileceğine inanmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi hedeflerine taşıyacak olan öğrencilerimizi ve bu hedefleri gerçekleştirme becerileriyle yarınlara hazırlayan eğitim neferi kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.