İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşpala Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesinde organik tarım

Okul, “Yetenekleriniz Kariyer Yolunuzu Çizer” başlıklı projeyi yürütmeye hak kazandı İstanbul Avcılar’da bulunan Gümüşpala Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okul bünyesinde iki donanımlı laboratuvar oluşturarak bir ilke imza attı. Derslerde uygulamalı eğitim veren ve bahçesinde ilk kez organik tarıma geçen okul, başarıları nedeniyle Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi’nin de dikkatini çekerek, “Yetenekleriniz Kariyer Yolunuzu Çizer” başlıklı projeyi yürütmeye de hak kazandı.  
Gümüşpala Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesinde organik tarım

Gümüşpala Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Okul Müdürü Turgay Tarhan ve ekibiyle birlikte son 4 yıl da başarıdan başarıya imza atıyor. İlk olarak okulda atıl durumda olan bahçedeki arazide organik tarıma geçen Tarhan, “İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okul bahçelerinde uygulamalı tarım alanlarının oluşturulması yönünde talimatı vardı. Biz de bu doğrultuda bahçemizdeki alanı bu yönde değerlendirdik.

Organik bahçemizde çilek, elma, dut, kayısı, yeni dünya, domates, salatalık, biber ve patlıcan gibi ürünleri öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte oluşturduk. Ürünlerimizi bu yıl ilk kez tadacağız” dedi. 

Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi’nin de dikkatini çeken bu okul, “Yetenekleriniz Kariyer Yolunuzu Çizer” başlıklı projeyi yürütmeye de hak kazandı.

 

AB’nin de dikkatini çekti

 

Okul Müdürü Turgay Tarhan, şöyle devam etti: “Bu projeyi Portekiz, İtalya, Romanya, İspanya, Almanya, Fransa, Bulgaristan ile birlikte yürütüyoruz. Proje için 20 öğretmen ve 60 öğrenci görevlendirildi. Öğrencilerin mantıksal ve yaratıcı zeka becerilerinin bir bütün olarak değerlendirilmesini sağlayan proje kapsamında yerinde inceleme yapılan ülkelerde kariyer planlama ve istihdam olanakları konusunda da gözlem ve deneyimler paylaşıldı. Ülkemizi temsil etme anlamında okulumuzun seçilmesi ve görevlendirilmesi bizi onurlandırmıştır.”

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.