İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Tedavi Tören Öğrenciler İçin ‘Sınıfta Ben De Varım’ Projesi

Evde Tedavi Tören Öğrenciler İçin ‘Sınıfta Ben De Varım’ Projesi

     Hastalık nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen ‘Sınıfta Ben De VaRım’ projesinin uygulanmasına başlandı. Her bir sınıfa yaklaşık 3 bin 500 TL’lik harcama ile hazırlanan sistem sayesinde öğrenciler, taktığı 3 boyutlu gözlükle kendilerini sınıf ortamında hissedeceklerdir.
     Avcılar’da fiziksel ve sosyal olarak okul dışında kalan ve evde eğitim gören 12 öğrencinin kendilerini yalnız hissetmemeleri için sınıflarda kamera, internet ve VR (Sanal Gerçeklik) gözlükleri kullanılan bir proje geliştirildi. Evde eğitim alan çocukların VR gözlükleri ile 360 derece kamera ve mobil telefon teknolojisi kullanılarak sınıf ortamını bire bir yaşayabileceği proje, Türkiye’de bir ilktir.

  "Sınıfta Ben de VaRım" projemiz için Ambarlı Ilkokulumuzda pilot uygulamayı başlattık. Şu an 3 öğrencimiz projemizin ismine ilham veren "VR Gözlükleri" ile sınıf ortamına bağlanıp dersleri izlemeye baslamislardir. 
     Evde sağlık hizmeti veren ekibi ile Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent ÇATIKKAŞ, sağlık açısından bu projenin zararı olmadığını aksine psikolojik olarak öğrencinin yalnızlıktan kurtaracağı için mutlu olacağını görüşündedir.
      Murat Kölük Devlet Hastanesi ve Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin destek verdiği bu projenin bu yıl Ambarlı İlkokulu, Vali Rıdvan Yenişen İlkokulu ve Leyla Bayram İlkokulu’nda uygulanacaktır.

      Projeyi hazırlayan ekip ile ilk günden itibaren yakından ilgilenen ve göz sorunu nedeniyle 1’i dışında 11 öğrenciye uygulanabilecek projeyi başlatmaktan son derece mutlu olduklarını belirten Avcılar Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, diğer ilçelerdeki müdürlüklere de bu konuda destek vererek birikimlerini paylaşabileceklerini söyledi. 

17-11-2017

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.