İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

19 Mart 2019 tarihinde çeşitli haber sitelerinde yayınlanan haberlerle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN´in basın açıklaması metni
BASIN AÇIKLAMASI

 BASIN AÇIKLAMASI

19 Mart 2019 tarihinde çeşitli haber sitelerinde ve internet ortamında yayınlanan Avcılar’da İmam Hatip Lisesindeki Törende Atatürk’ün Adı Anılmayınca Töreni Terk Eden Albay’’ manşeti ile yapılan haberde tarafıma atfedilen ‘Kur’an’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum’ sözü gerçek dışıdır. 18 Mart  Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi  programının tamamında Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsedilmiş, minnet duygularımız ifade edilmiştir. Çanakkale Şehitlerimizin aziz ruhuna hediye için okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından edilen duada sadece Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adı geçmemiştir. Bu yanlış anlaşılmanın neden olduğu olay üzerine “Yalnızca Kur’an-ı Kerim’den sonra okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adı geçmedi, neden rahatsız olduklarını bilmiyorum, burası demokratik bir ülke, isteyen herkes programı terk edebilir.” ifadelerini kullandım. Bunun dışında yapılan zorlama yorumların hepsi gerçek dışıdır.

Belirtmek isterim ki Müdürlüğümüzce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitlerimize duyduğumuz minnet ve şükranlarımızı 1 Ekim 2018 tarihinde İlçemiz Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlattığımız Çanakkale Destanı Projesi ile Çanakkale ruhunu çocuklarımıza yaşatmak amacıyla Emekli Topçu Kurmay Kıdemli Albay Şener TEKBAŞ Koordinatörlüğünde İlçemiz Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünde konferans salonunda 6 ay süre ile toplam 118 oturum düzenlenmiştir. Bugün 23.876 öğrenci, 224 Suriyeli öğrenci ve velilerine, 537 öğretmen, 238 idareciye Çanakkale destanı konferansı verilmiştir. Ayrıca konferansa katılan dinleyicilere okulun fuaye alanında oluşturulan Çanakkale destanı dersliğinde hazırlanan görseller, haritalar, maket gemiler, asker modelleri, silah ve mayın modelleri gibi birçok malzeme ile konferansta öğrendiklerini uygulamalı olarak görmeleri sağlanmıştır. Projenin diğer aşamasında Çanakkale Gelibolu yarımadası şehitlikleri ziyaret edilmesi planlanmıştır. Yaptığımız tüm proje ve etkinliklerimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Destanına verdiğimiz önemi her daim vurgulamaktayız. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.

   

                                                                 Emin ENGİN

                                                                  Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.