İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

    Duyuru: Sayın Kaymakamımız Hulusi DOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ENGİN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin AĞAOĞLU ve birçok katılımcı ile birlikte kutlanmıştır.
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

 

 

Türk Milleti tarih boyunca bağımsızlığı için yaşamış bir millettir. Milli Bağımsızlığı ve vatanın Millet ile bölünmez bir bütün olduğunu Kurtuluş Savaşında destan yazarak tüm dünyaya duyuran Türk Milleti hür ve bağımsız olmak uğruna birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından M. Kemal ATATÜRK’ e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir. Bizlerde 19 Eylül’ ü “Gaziler Günü” olarak kutluyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugünde aziz vatanımızı bölmeye kastedenlerin hiç durmadıklarını görüyoruz. En son 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde verilen mücadele buna en güzel örnektir. O gece biz Çanakkale ruhunun hala nasıl diri ve canlı olduğunu, gücümüzün tanklara ve jetlere meydan okuyacak cesarete ve dirayete sahip bir millet olduğumuza onurla bir kez daha şahit olduk.  Vatanı uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah´tan rahmet, yakınlarına sabır ve gazilere ise şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                               Emin ENGİN

                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 23-09-201623-09-2016

 

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.