İSTANBUL AVCILAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4004 TUBİTAK KOD ADI : AVCILAR

24 Haziran-29 Haziran 2018, İstanbul
4004 TUBİTAK KOD ADI : AVCILAR

Proje Hakkında:

Bu yıl 9 ve 10. Sınıfı bitirecek İstanbul ve ülke çapından seçilecek 30 öğrencimize yönelik AREL Üniversitesiyle hazırlanan  projemiz sonunda öğrencilerimizde teknolojiyi etkili kullanma, yaratıcı düşünce becerilerinin gelişmesi, gündelik hayattaki problemlere çözüm bulabilme farkındalığının  oluşturulması amaçlanmakta; robotik uygulamalarının laboratuvarlarda kullanımıyla öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, öğrencilerin tasarlanan robotlarla temel düzeydeki fen ve mühendislik ilkelerini uygulama imkânı bulmaları ve daha anlamlı bir öğrenme içine girmeleri hedeflenmektedir. 

Ulaşım  ve Konaklama:

24-29 Haziran 2018 tarihleri arasında konaklamalı olarak gerçekleştirilecek projenin katılımcılarının konaklama ve yemek masrafları (yol hariç) TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı Tarafından karşılanacaktır.

Son Basvuru Tarihi: 

5 Haziran 2018

Sonuçların Açıklanması: 8 Haziran Cuma

10 Haziran 2018  kesin kayıtların oluşturulması.

BAŞVURU KOŞULLARI

Başvuru için :

https://docs.google.com/forms/d/16lMChtq8HxrFNQjcCa1KsjPSxoD_S5cUjRtOmJtlEOA/viewform?edit_requested=true

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhkilic.KodAdi_Avcilar

 

https://kodadiavcilar1.wixsite.com/tubitak4004Kamp katılımcı kabul ilkelerimiz:

 

Katılımcıların seçiminde Avcılar İlçe Milli Eğitim ve AREL Üniversitesi bünyesindeki yöneticilerden oluşan tarafsız bir değerlendirme kurulu oluşturularak aşağıdaki kriterlere uygun katılımcılar belirlenecektir:

 

  •  9. sınıftan 10. sınıfa ve 10. sınıftan 11. sınıfa geçecek öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. (Kampta yer alacak kız ve erkek öğrencilerin dağılımı konaklama koşulları ve oda kapasitelerine göre belirlenecektir). Kamp kapasitesi 30 kişidir.
  • 15 katılımcının İstanbul’daki öğrencilerden, diğer 15 katılımcının ise Türkiye’nin farklı bölgelerinden başvuran lise öğrencileri içerisinden seçimi gerçekleştirilecektir. Ayrıca 10 kişilik yedek katılımcı listesi oluşturulacaktır
  • Başvuran katılımcılar içerisinden daha önce hiçbir bilim kampına katılmamış olanlara öncelik tanınacaktır. 

 

 

* Katılımcıların konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcıların kamp alanına ulaşım giderleri  ise katılımcılara aittir.  

 

Katılımcı ve yedek listeler 8 Haziran 2018 tarihinde www.avcilar.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

 

Asıl listede yer alan katılımcıların projeye katılmamaları durumunda yedek listeden öğrenciler kampa davet edilecektir.

 

Yedek listeden yapılacak öğrenci seçiminde kampa katılmayacak öğrencinin cinsiyeti ve geldiği il dikkate alınacaktır.

 

Asil listedeki tüm katılımcıların kendilerine gönderilen E-maile 10.06.2018 tarihine kadar dönüş yapmaları zorunludur.  Aksi takdirde yedek listeden seçim yapılacaktır.

 

Tüm sorularınız için;

kodadiavcilar@gmail.com

Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Avcılar Hükümet Konağı No 55 Kat 3 Avcılar/İSTANBUL - 0212 509 54 54 / 590 02 37 / 694 15 78 / 509 96 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.